GEPIR

GEPIR Sistemini Kullanmak İçin Buraya Tıklayınız.

Bu GS1 barkodlu ürünün marka sahibi kim? İletişim detayları ne? Ürün, marka, ad, adres ve tanımlama (GLN –Global Location Number), nakliye tanımlaması (SSCC – Serial Shipping Container Code) ile bir firmayı bulabilir miyim? Bu bilgiyi ticari ortaklarımla gerçekleştirdiğim elektronik veri değişimi (EDI), sipariş, gönderim gibi işlemlerimin senkronizasyonunda kullanabilir miyim?
Bütün bu soruların cevabı: EVET, GS1’in ücretsiz erişim hizmeti GEPIR sayesinde mümkün!

Küresel tedarik zincirinin telefon rehberi gibi düşünülebilecek olan GEPIR (Global Electronic Party Information Registry), 100’den fazla ülkede, bir milyondan fazla firma hakkında temel bilgileri içeren dağıtık bir veritabanıdır.

Kullanıcılar GEPIR üzerinden herhangi bir GTIN numarasını veya firma adını girerek, o numaranın ait olduğu firma bilgilerine ulaşabilir.
GEPIR sistemini kullanmak için gepir.org.tr adresini ziyaret ediniz.

GS1 Türkiye tarafından sınırsız sorgulamaya olanak sağlayan “GEPIR PREMIUM” hizmeti verilmeye başlanmıştır. Ancak söz konusu hizmette; bazı ülkelerin erişim kısıtlamaları sebebiyle problem yaşanabilmektedir. Bu tip problemleri gidermeye yönelik olarak yeni versiyona geçiş çalışmaları Merkez Ofis tarafından yürütülmekte olup; 2017 yılının ilk çeyreği içinde tamamlanması beklenmektedir. GS1 Türkiye’den kaynaklanmayan kesinti problemlerini, üyelerimizin tarafımıza iletmesi halinde ilgili üye ülke organizasyonu ile iletişime geçilecektir.